Kartki wielkanocne jak zrobić samemu?

kartka wielkanocna

Wielkanoc to jedno z bardziej radosnych świąt obchodzonych w tradycji chrześcijańskiej. Wówczas zbierają się całe rodziny by wspólnie celebrować to symboliczne święto. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się spędzaniem Wielkanocy w gronie rodzinnym. Osoby, które z jakichś powodów zdecydowały się na emigrację, mogą jedynie wysłać swoim rodzinom drobny upominek w postaci kartki wielkanocnej. Kartka ta jednak ma niezwykłą moc, gdyż podkreśla naszą pamięć, a także wyraża tęsknotę za domem. Warto więc, dołożyć nieco wysiłków i wykonać ją samodzielnie. Tak więc kartki wielkanocne- jak zrobić je samemu?

Kartki wielkanocne wykonane samodzielnie

Kartki wielkanocne z pewnością dostępne są w praktycznie każdym sklepie. Jednak jak łatwo można dostrzec z roku na roku wyglądają one niezwykle podobnie. Okazuje się, że osoby mieszkające wiele lat za granicą mają do zgryzienia przysłowiowy twardy orzech, kiedy chcą po raz kolejny zaskoczyć swoich bliskich nietuzinkową kartką. Okazuje się, że kreatywnym rozwiązaniem jest wykonanie takiej kartki samodzielnie. Tak naprawdę do wykonania tak drogocennego drobiazgu nie potrzebne są wysokie zdolności manuale, a jedynie chwila cierpliwości, odpowiednie materiały i co najważniejsze chęci oraz pomysłowość. Takie kartki nie tylko wywołają szeroki uśmiech na twarzach bliskich, ale przede wszystkim sam proces tworzenia ich jest ogromną przyjemnością. Kartki wielkanocne DIY są więc tym drobiazgiem, którymi możemy wyrazić więcej niż przysłowiowe tysiąc słów.

wykonanie kartki wielkanocnej

Kartki wielkanocne- jak zrobić je samemu? Lista niezbędnych pomocy

Zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób można wykonać samodzielnie kartki wielkanocne, warto zastanowić się tak naprawdę co będzie nam do ich wykonania potrzebne. Cóż jeśli chcemy przygotować taką kartkę wielkanocną samodzielnie, w pierwszej kolejności warto zastanowić się jaki dokładnie efekt chcemy uzyskać. Jeśli więc zależy nam na kartce, która będzie utrzymana w kolorowej wiosennej kolorystyce, a także pastelowych tonacjach z pewnością przydadzą się nam ozdobne pióra, kolorowe taśmy, kolorowe papiery w różnorodnej fakturze oraz metalicznym połysku, a także tekturki. Co więcej, przydadzą się także podstawowe przedmioty, które znacznie ułatwią nam prace nad kartką wielkanocną w postaci nożyczek, kleju, linijek i pisaków. Ciekawym pomysłem jest również zakupienie w sklepie gotowych pomponików, kolorowych i błyszczących koralików, a także mulin. Warto również zwrócić uwagę na kolorowe papiery brokatowe, które z reguły sprzedawane są na sztuki w dużych arkuszach.

Kartki wielkanocne- jak zrobić je samemu?

W przypadku robienia kartek wielkanocnych, śmiało możemy skorzystać z pomocy komputera i najprostszego programu graficznego. Dzięki temu będziemy mogli w dowolny sposób zaprojektować okładkę naszej kartki. Wówczas możemy pokusić się o dobranie samych konturów np. koszyka z jajkami czy zajączka wielkanocnego. Warto również zadbać o to, by ładną czcionką nanieść na drugą część kartki wielkanocnej odpowiednie życzenia dla naszych najbliższych. Projekt kartki, jeśli spełnia nasze oczekiwania i został przez nas zaakceptowany, można wydrukować na papierze ozdobnym. Nie pozostało więc nic innego, jak przystąpienie do ozdabiania samodzielnie wykonanej kartki wielkanocnej. W tym celu można wykorzystać wspomniane powyżej produkty. Co więcej, doczepiając do koszyczka lub zajączka wielkanocnego kokardę z cienkiej wstążki utworzymy na kartce swoisty efekt trójwymiarowości. Kartki wielkanocne wykonane samodzielnie z pewnością zachwycą swoich adresatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *