Kartki urodzinowe ręcznie robione

kartki urodzinowe

Każdy z nas z pewnością nie raz już słyszał o kultowym DIY. Jest to bowiem skrót, utworzony od pierwszych liter angielskiego sformułowania Do It Yourself, co w wolnym tłumaczeniu na nasz język oznacza po prostu „zrób to sam”.  Okazuje się, że jest to niezwykle interesujący i ciekawy sposób na to, by wykonywać przedmioty dokładnie w taki sposób, w jaki chcielibyśmy by one wyglądały. Sprawdza się to nie tylko w przypadku dekoracji wykonywanych dla samego siebie, ale również w przypadku podarków wręczanych innym na specjalne okazje. Niezwykłą popularnością ostatnio cieszą się kartki na urodziny ręcznie robione. Dlaczego?

kartka urodzinowa
kartka urodzinowa

Kartki na urodziny ręcznie robione- wyraz zaangażowania

Kartki na urodziny ręcznie robione to z pewnością prawdziwy hit ostatnich sezonów. Wiele osób więc może zastanawiać się, dlaczego tak prosty upominek, stał się tak bardzo popularny. Otóż wszystko skupia się na tym, że w momencie wręczania własnoręczni przygotowanego upominku, podkreślamy nasze zaangażowanie i chęci, co do tego, by upominek ten rzeczywiście zaskoczył i spodobał się obdarowywanej osobie. Wówczas podkreślamy również to jak ważna jest dla nas obdarowywana osoba, gdyż zdecydowaliśmy się poświęcić własny czas i energię, by przygotować coś oryginalnego i nietuzinkowego. Warto również wspomnieć, że przygotowanie kartki na urodziny własnoręcznie robionej jest również niezwykle satysfakcjonujące i podbudza naszą kreatywność. Musimy bowiem skupić się na każdym z detali, a także zadbać o to, by nasza kartka pięknie się prezentowała, co więcej musimy poświęcić czas na wymyślenie oryginalnych życzeń. Będzie więc to nie tylko niezwykle oryginalny prezent, ale przede wszystkim dobry trening koncentracji dla wykonującego.

Kartki na urodziny ręcznie robione- kreatywność i niskie koszty

Każdy z nas, kto choć raz stanął przed zadaniem wyboru kartki na urodziny, to z pewnością zauważył, że poszczególne z nich, które oferowane są w praktycznie każdym sklepie niczym się od siebie nie różnią. Co więcej, cena- jak na zwykłą kartkę z życzeniami- często była mocno zawyżona. Wiele osób więc z pewnością nie widzi korelacji pomiędzy jakością, a tak wysoką cena. Wobec tego kartki na urodziny ręcznie robione są idealnym rozwiązaniem. Nie tylko koszt jej wykonania z pewnością nie nadweręży znacząco naszego domowego budżetu, ale co więcej, będziemy mieć pewność, że drugiej takiej kartki nigdzie nie znajdziemy! Okazuje się, że zakup niezbędnych przedmiotów w postaci np. brokatów, klejów, ozdobnego papieru czy wstążek, na pierwszy rzut oka może nas kosztować nieco więcej niż gotowa kartka. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że zwykły brokat posłuży nam do wykonania nie jednej kartki urodzinowej, a co najmniej 50 różnych kartek na różne okazje, wówczas koszty te, prezentują się znacznie bardziej zachęcająco i korzystnie. Co więcej, pokuszenie się o kreatywne zdobienia i nietuzinkowe formy oraz faktury materiałów, z pewnością będzie niezbitym dowodem na drzemiące w nas pokłady kreatywności i pomysłowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *