Kartki ręcznie robione jak zrobić

Kartka ręcznie robiona. Pomysły na jej wykonanie na urodziny

Prezent już kupiony, a Ty myślisz co jeszcze mogłoby ucieszyć jubilata? Otóż świetnym rozwiązaniem jest kartka urodzinowa i to taka ręcznie wykonana. Na pewno sprawi ona, iż na twarzy solenizanta pojawi się uśmiech. Taki drobne gesty wykonane w domowym zaciszu mają swój urok. Zapraszam do wpisu w którym przygotowaliśmy sposoby na wykonanie pięknych kartek urodzinowych, które będą super pamiątką na długie lata.

Kartka urodzinowa 3D – doniczka

Ty też pamiętasz jak po otwarciu urodzinowej kartki, wyskakiwały w zabawny sposób przeróżne postaci z bajek bądź napisy? To technika 3D, która jest niezwykle prosta do wykonania. Do wykonania takiej kartki potrzebne będą:

  • Dwie kolorowe kartki (jedna większa, np. format A4, druga zaś nieco mniejsza)
  • Linijka
  • Nożyczki
  • Ołówek
  • Klej
  • Kolorowe flamastry
  • Wstążki
  • Papier do pakowania prezentów
  • Pistolet z klejem na gorąco

Większą kartkę składamy na pół i nacinamy jej brzeg. Nacięty kawałek składamy do środka, dzięki temu po otwarciu powstaje „schodek”. Ten wystający kawałek to będzie nasza doniczka. Naklejamy na niego kawałek kolorowego papieru. W międzyczasie wycinamy kwiatki, po czym naklejamy je na drucik, ewentualnie nawlekamy (pamiętaj, aby na koniec zagiąć drucik, aby kwiatki nie spadły). Drucik naklejamy na doniczkę (od środka). Od zewnętrznej strony naklejamy kolorową kartkę, która przykryje nam nacięcia, a przy okazji będzie ładnie wyglądać.  Pozostałą część kartki można ozdobić według swojego pomysłu.

Kartka urodzinowa z płyty winylowej

Taka kartka to super pomysł dla fanów muzyki. Do jej wykonania potrzebujesz jedynie starej płyty winylowej, najlepiej takiej która już nie działa. Na środku płyty, w miejscu gdzie się nazwa zespołu, wystarczy, że przykleisz wycięty napis „sto lat”.  Nie zapomnij o oryginalnym kartonie na płytę. Taki karton najlepiej wykonać samodzielnie. Fajnym rozwiązaniem jest również zmiana dotychczasowego kartonu, poprzez naklejenie kartkę i wypisaniu obszernych życzeń.

Kartka urodzinowa – pudełko

Jeśli nie jesteś fanem klasycznych kartek, a „robótki ręczne” nie są Twoją pasją – ta opcja będzie dla Ciebie. Podaruj solenizantowi kartkę w formie pudełka. Do środka można włożyć życzenia urodzinowe i upominki, które zachwycą Twojego przyjaciela.

Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się Twoja inwencja twórcza. Osoba, która dostanie taki dodatek do prezentu na pewno doceni Twoje starania i będzie jej niezmiernie miło, iż poświęciłeś więcej czasu na stworzenie swojego dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *