Kartki na chrzest – najpiękniejsza pamiątka dla dziecka

kartki chrzest święty

Kartki na chrzest – najpiękniejsza pamiątka dla dziecka

Wielu z nas do dnia dzisiejszego posiada pamiątki ze swojego chrztu, którymi są przeważnie przeróżne kartki. Ten niewielki dodatek do prezentu z okazji chrztu dziecka sprawia, że możemy utrwalić na papierze przekazywane życzenia oraz podpisać prezent. To przeważnie pierwsza kartka z życzeniami, jaką otrzyma dziecko, jest zatem szczególnie ważna. Z jej treścią dziecko zapozna się dopiero za kilka lat, przez co napisane słowa zostaną wyjątkowo zapamiętane. Kartkę z życzeniami dla dziecka warto zachować na przyszłość w pudełku wspomnień dziecka, jeśli takie prowadzimy. Tekst zawarty w życzeniach powinien pochodzić z głębi serca.

Rodzaje kartek na chrzest

Dawniej bardzo popularne były kartki wygrywające melodie, jednak aktualnie królują inne typy kartek. W chwili obecnej oprócz zwykłych, kartonowych, pamiątkowych kartek na chrzest na rynku znajdziemy także takie, które wykonane zostały z innych materiałów. Do wyboru mamy drewniane kartki z grawerowanymi życzeniami lub dedykacją, a także wykonane z mocnego kartonu, ale przestrzenne. Istnieje możliwość personalizacji kartek dzięki dodanym zdjęciom oraz danym dziecka. Przeróżne rodzaje zdobień oraz stylów, w jakich zostały wykonane kartki sprawia, że ich wybór jest niekiedy naprawdę trudny. W zależności od płci dziecka dominują na nich odmienne kolory. Kartka na chrzest dla dziewczynki zwykle utrzymana jest w odcieniach różu, niekiedy złota, zaś dla chłopca zazwyczaj w klasycznym błękicie oraz bieli. Często kartki zdobione są religijnymi symbolami w postaci gołąbków czy krzyży, a także symboli różańca czy świec do chrztu. Jednak bardzo popularne są także minimalistyczne dekoracje.

Gdzie kupić pamiątkowe kartki na chrzest?

Warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o zakupie pamiątkowej kartki na chrzest, dzięki czemu znajdziemy tę odpowiednią. Można zdecydować się na zakup w sklepie stacjonarnym, jednak wybór w sklepach z artykułami papierniczymi może być dość skromny. Istnieją także sklepy, których oferta ogranicza się wyłącznie do kartek okolicznościowych. Wybór na pewno będzie o wiele większy, jednak takich sklepów jest naprawdę niewiele. Najwięcej możliwości daje zamówienie kartki przez internet. Dzięki temu możliwa jest personalizacja kartki, większy wybór wzorów oraz podpowiedzi odnośnie tekstu, jaki można umieścić wewnątrz. Sklepy internetowe oferują przeróżne dekoracje na kartkach. Możliwa jest także całkowita personalizacja w postaci własnego projektu nadrukowanego na kartce. Ciekawą opcją jest dodanie zdjęcia dziecka do gotowego wzoru. Dzięki indywidualnej kartce dziecko może wracać do niej z sentymentem patrząc jak wyglądało mając kilka miesięcy. Poprzez intuicyjne kreatory możemy stworzyć naprawdę oryginalną i niepowtarzalną pamiątkę.

Własnoręczne wykonanie kartki na chrzest

Wiele osób decyduje się na własnoręczne wykonanie pamiątkowej kartki na chrzest. Sklepy papiernicze oferują szereg ozdobnych, grubszych kartek oraz przepięknych, często samoprzylepnych dekoracji, jakimi można ozdobić kartkę. Osoby posiadające talent plastyczny mogą się pokusić o narysowanie ozdób, a nawet podobizny dziecka. Każda kartka wykonana samodzielnie to zdecydowanie najbardziej oryginalna oprawa życzeń, gdyż do jej wykonania poświęcamy własny czas. Najwyższej jakości materiały, jakie sami możemy wybrać gwarantują, że kartka przetrwa upływ czasu.

chrzest kartka
chrzest kartka

Nieważne, czy kartka została wykonana samodzielnie, kupiona z gotowym wzorem, personalizowana czy też nie. Ważne jest natomiast przesłanie, jakie niesie i przekazane życzenia płynące z głębi serca. Kartka na chrzest to wspaniała pamiątka na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *