Jak zrobić kartki na Boże Narodzenie?

kartka na boże narodzenie

Boże Narodzenie to niesamowicie wyjątkowy czas. Spotykamy się wtedy z bliskimi, wymieniamy się życzeniami, uściskami i spędzamy wspólnie kilka dni. Oprócz tego obdarowujemy się podarkami. W większości przypadków są to skromne prezenty, a czasami rękodzieło. Wiele osób docenia samodzielnie zrobione upominki. W związku z tym warto zastanowić się nad wykonaniem kartek bożonarodzeniowych dla członków rodziny. Taki drobiazg będzie pokazywał, że w podarunek włożyliśmy pracę i całe swoje serce.

Jak zrobić kartki na Boże Narodzenie metodą scrapbookingu?

Najpopularniejszą ostatnio metodą ozdabiania kartek okolicznościowych jest scrapbooking. Polega on na tym, że na kartce nakleja się zdjęcia, koronki, wycięte obrazki, wstążki, koraliki i tym podobne. Pierwsza warstwa jest płaska, a każda kolejna powinna być wypukła. Do przyklejania elementów używa się kleju na gorąco, albo specjalnej, grubej taśmy dwustronnej. W sklepach można kupić zestawy do scrapbookingu. Są też zeszyty z obrazkami na różne okazje. Grafiki można wyciąć, a potem umieścić na kartkach. Dla osób, które nigdy nie zajmowały się tą metodą ozdabiania i dopiero zaczynają, jest sporo filmików w internecie. Dzięki nim można szybko nauczyć się scrapbookingu. W niektórych miastach są również organizowane warsztaty stacjonarne, czasami za symboliczną kwotę.

boże narodzenie kartka
boże narodzenie kartka

Kartki bożonarodzeniowe ręcznie robione przez dzieci

Starsi członkowie rodziny na przykład dziadkowie lubią dostawać ręcznie robione prezenty, ponieważ doceniają wkład włożony w ich stworzenie. Szczególnie miłe są dla nich upominki wykonane przez wnuki. Jeśli w rodzinie są dzieci, to warto przed świętami zaangażować pociechy do twórczej pracy i zrobienia kartek na Boże Narodzenie. Pociechy na pewno ucieszą się, że będą mogły kreatywnie spędzić czas z rodzicami, a obdarowani ręcznie robionymi kartkami członkowie rodziny, poczują się wyjątkowo. Do przygotowania takich kartek trzeba przygotować:

  • kolorowy blok techniczny,
  • nożyczki,
  • klej,
  • bibuła,
  • koronki,
  • koraliki,
  • naklejki,
  • pieczątki.

Kartki na Boże Narodzenie z haftem

Kartki z wyhaftowanymi elementami są jednymi z najpiękniejszych. Każdy kto chce zrobić taką kartkę, musi umieć haft krzyżykowy. Na specjalnej kanwie wyszywa się zgodnie z instrukcją określoną grafikę. Na kartkach świątecznych są to zazwyczaj choinki, bałwanki i renifery. Trzeba zakupić kartkę, która będzie miała otwór, w którym można umieścić wyhaftowany obrazek. Grafiki można dostać od razu nadrukowane na kanwę lub samodzielnie nanieść na bazę dowolny obrazek. Wykonanie takiej kartki może zając sporo czasu, ale efekt jest oszałamiający. Jeśli potrafisz haftować, to nie wahaj się ani chwili i spraw swoim bliskim przyjemność obdarowując ich na święta wyjątkowym prezentem.

Kartki świąteczne są doskonałym dodatkiem do prezentu. Wykonane własnoręcznie nadają podarunkom specjalny charakter. Wiele osób zostawia sobie kartki na pamiątkę i po latach wraca do nich, aby przypomnieć sobie szczęśliwe chwile spędzone w rodzinnym gronie. Nieważne czy masz zdolności plastyczne, czy nie. Prezent zrobiony od serca będzie zawsze lepszy od kupionego w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *