Jak zrobić kartkę świąteczną?

przygotowanie kartki świątecznej

Samodzielne przygotowanie kartki świątecznej nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Oczywiście, wiele zależy od tego jak bardzo skomplikowany upominek chcemy wykonać. Do wyboru mamy naprawdę sporo plastycznych technik przygotowania odpowiedniej kartki. Powinniśmy rozpocząć od opracowania odpowiedniego planu i zaczerpnięcia inspiracji np. w internecie czy w książkach opisujących pracę w stylu DIY (z ang. do it yourself – zrób to sam). Wybór odpowiednich inspiracji i rozpisanie planu pozwoli nam lepiej zagospodarować przestrzeń i czas, który poświęcimy na stworzenie pięknego upominku. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie niezbędnych do wykonania kartki materiałów. Warto zainwestować w solidną podstawę – czyli elegancki papier o odpowiedniej gęstości. Jeżeli zaplanujesz wydrukowanie tekstu np. życzeń na papierze zwróć uwagę na to, aby papier był dopasowany do możliwości Twojej drukarki.

Jak samodzielnie wykonać kartkę świąteczną – krok po kroku.

Gdy masz już podstawę pora przejść do realizacji poszczególnych kroków. Najważniejsze z nich to: życzenia, okładka i spersonalizowane elementy. Zacznijmy od życzeń – możesz je przygotować w odpowiednim programie graficznym i wydrukować na ozdobnym papierze, który potem przykleisz do podstawy lub bezpośrednio na podstawie swojej kartki. Zwróć uwagę na czcionkę, gdyż programy graficzne oferują mnóstwo wzorów do wyboru. Wybierz coś nietypowego i niebanalnego. Pamiętaj, że niektóre czcionki nie uwzględniają polskich znaków. Kolejnym etapem jest okładka, na której warto skupić wszystkie swoje siły. To ona jest elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy adresatowi. Warto, aby okładka oddawała nastrój świąt i wprowadzała pozytywne emocje. Tworząc ją utrzymuj całą koncepcję w zbliżonym klimacie – drewniane elementy świetnie połączą się z jutowym sznurkiem czy fragmentami drzew iglastych. Jeżeli postawisz na klasę i elegancję zachowuj jednolite struktury i stonowane barwy – np. kilka odcieni beżu czy klasyczne połączenia czerwieni i zieleni.

tworzymy kartkę świąteczną
tworzymy kartkę świąteczną

Spraw radość bliskiej osobie – spersonalizowany projekt kartki na święta.

Po zakończeniu pracy nad okładką warto zastanowić się nad elementami spersonalizowanymi. Drobne dodatki, które będą skrupulatnie przemyślane pozwolą Ci przygotować indywidualny projekt, a adresat od razu zauważy związek z nadawcą. Pomyśl, czy Ty i osoba do której kierujesz życzenia posiadacie wspólne wspomnienia, które łatwo można zobrazować. Być może jeden dodany element pozwoli powrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa czy szkoły. Na koniec zadbaj o to, aby kartka znalazła się w odpowiedniej kopercie. Jeżeli Twój upominek jest trójwymiarowy lub ma wystające elementy zapakuj go do odpowiednio dużej koperty wyłożonej folią bąbelkową. Kopertę również możesz ozdobić – wykorzystaj w tym celu kolorowe długopisy, brokat czy naklejki z odpowiednią grafiką.

Wykonanie kartki świątecznej to coś więcej niż praca plastyczna.

Samodzielne wykonanie kartki świątecznej to niebanalny pomysł na ponadczasowy upominek. Piękna kartka może stać się ozdobą w domu i dopełniać wystrój jego wnętrza. Dodatkowo to wspaniała pamiątka, która jest w stanie przetrwać naprawdę wiele lat i co roku odświeżać pewne wspomnienia. Osoba, która otrzyma kartkę przygotowaną własnoręcznie przez bliską osobę z pewnością doceni ogrom włożonej pracy. Przygotowanie takiej kartki pozwoli też odświeżyć elementy tradycji. W dobie powszechnego dostępu do internetu wykonanie i wysłanie kartki świątecznej jest czymś całkowicie unikalnym. Spraw przyjemność nie tylko bliskim, ale również sobie, ponieważ sam proces wykonywania takiej kartki będzie dla Ciebie ogromną radością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *