Jak wypisać zaproszenie na komunię?

zaproszenie komunia

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu małego chrześcijanina. Co więcej, jest to nie tylko podniosła uroczystość dla samego dziecka, ale również dla jego rodziców. To oni bowiem muszą wziąć na siebie ciężar związany z planowaniem obchodów całej uroczystości. Z racji tego, że Komunia Święta jest niezwykle istotnym wydarzeniem, w związku z tym również musi ona być obchodzona z należytym szacunkiem. Wszystko musi być również dopięte, na przysłowiowy ostatni guzik. Rodzice nie mogą oczywiście zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest przygotowanie zaproszeń, dla rodziny i bliskich, którzy mają w tym ważnym dniu towarzyszyć dziecku podczas celebrowania tej uroczystości. Niemniej jednak, jak wypisać zaproszenia na Komunię Świętą?

Jak wypisać zaproszenie na Komunię Świętą?- wzory zaproszeń

Jak wiadomo, rzadko który rodzic pokusi się o wykonanie zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą swojej pociechy własnoręcznie. Nie tylko byłoby to przedsięwzięcie niezwykle czasochłonne, ale również mogło by się skończyć popełnieniem wielu błędów. W związku z tym rodzice często decydują się na zamówienie zaproszeń w profesjonalnej drukarni lub po prostu na zakupienie ich w pakiecie w sklepie papierniczym. Oba te rozwiązania z pewnością mają zarówno swoje wady i zalety. Niemniej jednak, o ile niezwykle ważna jest stylistyka w jakiej zostało utrzymane zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą, o tyle jeszcze bardziej istotna jest jego zwartość. Wypisywanie zaproszeń na tego typu uroczystość z pozoru może wydawać się najmniej skomplikowaną rzeczą, jednak pozory często bywają złudne. Często możemy bowiem spotkać się z czysto gramatycznymi problemami, ale jeszcze gorzej, jeśli mamy problem z poprawną stylistyką, a także rozmieszczeniem tekstu. Pamiętajmy jednak, że zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą, podobnie jak zresztą cała jej oprawa musi być idealne, dlatego też często lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dostępnych wzorów, które można znaleźć w sieci.

zaproszenie na komunię
zaproszenie na komunię

Jak wypisać zaproszenie na Komunię?- zaproszenia do uzupełnienia

Jeśli rodzice mają wciąż wątpliwości co do tego, jak powinno wyglądać poprawnie wypisane zaproszenie na Pierwszą Komunię Święta, mogą oni skorzystać z praktycznie gotowego już rozwiązania. Niektóre zaproszenia dedykowane tak wyjątkowej okazji jaką jest Komunia Święta, posiadają już we wnętrzu odpowiednie sformułowania, charakterystyczne dla zaproszeń. Wówczas rodzice mogą wybrać wersję teksu, która najbardziej im odpowiada. Ich rola w tym wypadku ograniczy się jedynie do tego, by uzupełnić puste miejsca odpowiednimi danymi gości, a także dokładną datą i miejscem, gdzie obchodzona będzie uroczystość. Takie rozwiązanie z pewnością jest niezwykle wygodne, a co więcej pomoże rodzicom zaoszczędzić sporo czasu, który musieliby poświęcić na przeglądanie wzorów zaproszeń, a później ręczne ich wypisywanie. Co więcej, zaproszenia z już nadrukowanym tekstem, prezentują się również bardzo elegancko- odpowiednio do okazji.

Jak wypisać zaproszenie na Komunię?

Wypisanie zaproszenia na komunię to z pewnością nie jest wyzwanie niemożliwe. Tak naprawdę, w treści powinny pojawić się kluczowe i konkretne informacje. Rodzice więc, decydując się na ręczne wypisywanie zaproszeń na komunię, powinni pamiętać o tym, by umieścić w nich:

  • datę wydarzenia
  • godzinę uroczystości
  • nazwę kościoła, w której rozpocznie się uroczystości
  • adres miejsca, w którym będzie odbywało się przyjęcie po uroczystości
  • data wydarzenia

Co więcej nie można zapomnieć o klasycznych zwrotach grzecznościowych, które umieszcza się na zaproszeniach, a także o imieniu i nazwisku gościa. Ciekawym rozwiązaniem jest również poproszenie dziecka, by złożyło na takim zaproszeniu własnoręczny podpis. Wówczas będzie ono miało ogromną wartość sentymentalną dla osoby, która takie zaproszenie otrzyma.

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *