Jak szybko i tanio zrobić kartkę okolicznościową

Jak zrobić kartkę okolicznościową na wyjątkową okazję

Wykonanie kartki okolicznościowej zazwyczaj związane jest z wyjątkową okazją. Tym samym warto, aby ręcznie wykonana kartka okolicznościowa bezpośrednio nawiązywała do danej okazji i tym samym była jej odzwierciedleniem. Najczęściej kartki okolicznościowe przygotowywane są z okazji Bożego Narodzenia, świąt Wielkanocnych, ale też z okazju urodzin, imienin, ślubu czy różnego rodzaju rocznic. Dużą część kartek okolicznościowych stanowią ponadto kartki na uroczystość chrztu świętego, pierwszego roczku dziecka, jak i z okazji narodzin dziecka. Tym samym okazji do tego, aby samodzielnie zrobić kartkę okolicznościową jest rzeczywiście bardzo wiele. To od nas zależy jaki charakter będzie miała kartka okolicznościowa. Ważne jednak, aby zawierała bezpośrednie nawiązania do danej uroczystości oraz aby odzwierciedlała jej charakter. Wówczas uzyskany wysoką spójność.

Jak szybko zrobić kartkę okolicznościową dla kogoś bliskiego

Kartkę okolicznościową dla bliskiej nam osoby warto zrobić z rzeczy oraz elementów, które będą nawiązywać do jej pasji, upodobań oraz do niej samej. Tym samym na samym początku warto zastanowić się jakie elementy życia mają dla tej osoby największą wartość. Dla niektórych najbardziej liczy się rodzina, dla innych ogromne znaczenie mają pasje lub praca zawodowa. Tym samym kiedy wykorzystamy na kartce okolicznościowej motyw pasji oraz upodobań możemy uzyskać doskonały efekt. Wówczas kartka będzie pasować nie tylko do okazji, ale też do bliskiej nam osoby. Ponadto charakter kartki: bardziej lub mniej oficjalny także powinien wynikać bezpośrednio z okazji oraz upodobań danej osoby. Jeśli ktoś na przykład ubiera się klasycznie, projektuje swoje wnętrza w taki sposób to jest bardzo duża szansa na to, że spodoba mu się kartka, która będzie prosta, klasyczna, a jednocześnie elegancka. Tym samym w tym kierunku i pod tym względem należy tworzyć kartki okolicznościowe.

Jak zrobić kartkę okolicznościową z tego co mamy w domu

Bardzo często do zrobienia kartki okolicznościowej nie potrzeba wiele. Zwłaszcza jeśli zależy nam na stworzeniu kartki w stylu minimalistycznym. Wówczas z pewnością będziemy w stanie przygotować kartkę na podstawie rzeczy, które posiadamy w naszym domu, bez konieczności zakupu dodatkowych elementów. Na samym początku warto jednak zadbać o porządny papier o wysokiej gramaturze. Dzięki temu karta będzie sztywna oraz elegancka już od samego początku. Do więcej warto poszukać kolorowe kartki, które dodadzą uroku całości. Następnie dobrym pomysłem jest wykonanie napisu. Można to zrobić samodzielnie ozdobnym pismem lub za pomocą wydruku komputerowego. Jednakże najważniejsze pozostają ozdoby oraz dodatki. Mogą nimi być kolorowe wstążeczki lub papier dekoracyjny, który odpowiednio złożymy. Możemy skorzystać także z folii do pieczenia, z pomocą której można uzyskać bardzo ciekawe efekty. W ten sposób kartka okolicznościowa może być unikalna i zawierać w sobie efekt niespodzianki, który jest bardzo oczekiwany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *