Kartki ślubne ręcznie robione – niezapomniany prezent

kartki ślubne

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu pary młodej, która przyrzeka sobie wspólne życie aż do śmierci. Ten wzruszający moment jest powodem do świętowania razem z gronek bliskich osób, takimi jak rodzina czy przyjaciół. Wyprawiając wesele, przyszli małżonkowie zostają obdarowani różnymi prezentami- o mniejszej lub większej wartości finansowej. Najczęściej są to po prostu koperty z pieniędzmi.  Mało kto jednak wykazuje się większą kreatywnością, tak aby para zapamiętała otrzymany upominek już na zawsze. Pamiętajmy, że jest to nie tylko miły gest w kierunku młodych, lecz w przyszłości także ich pamiątka z tak wielkiej imprezy. Dlatego warto wyróżnić się spośród tłumu i przygotować coś specjalnego. Idealnym i budżetowym pomysłem będzie ręcznie robiona kartka ślubna. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak zmierzyć się z owym upominkiem.

Kto i jak może przygotować kartki ślubne ręcznie robione?

Sprawa jest prosta. Jeżeli czujemy się na siłach, a zmysł estetyczny, kreatywność czy zręczność nie są Nam obce, jako goście możemy przygotować taką kartkę. Wystarczy opracować koncepcję kartki, tzn. jak ma być zrobiona, z czego ma być zrobiona, jakie życzenia napisać, jakich rysunków nie może zabraknąć (opcjonalne), pomyśleć nad motywem kolorystycznym i ogólną estetyką. Jeżeli nic nie przychodzi Ci do głowy, w dalszej części artykułu znajdziesz przykłady gdzie można znaleźć inspiracje. Kiedy mamy już ułożony wstępny plan, należy skomponować wszystkie potrzebne narzędzia potrzebne do wykonania daru. Jeżeli będzie to fantazyjna kartka, możliwa będzie potrzeba wybrania się do sklepu papierniczego, w celu nabycia niezbędnych materiałów. Następnie wystarczy odrobina czasu, pomysłowości, użycia rąk i…voilà! Twój niezapomniany prezent z okazji ślubu jest już gotowy.

Kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać kartki, to jeszcze nic straconego. W takiej sytuacji zgłoś się do artysty, który wykona ją za Ciebie na podstawie Twojego pomysłu.

wykonujemy kartkę na ślub
wykonujemy kartkę na ślub

Pomysły na kartki ślubne ręcznie robione. Skąd brać inspiracje?

Na szczęście nie trzeba się martwić- liczba pomysłów na takie podarunki jest ogromna. Rozwiązanie swojego problemu znajdziesz w internecie. Koniecznie zajrzyj na:

  • media społecznościowe, takie jak Pinterest, Instagram czy YouTube;
  • fora internetowe dotyczące papierniczego rękodzieła
  • profile artystów, których znasz i oceniasz
  • stronę Twojego lokalnego domu kultury. Zdarza się, że możesz trafić na darmowe warsztaty z robienia takich kartek!

Wiele kreatywnych i zdolnych osób zdążyło pokazać, że wykonanie kartek wcale nie jest takie trudne, jak się na początku może wydawać. Wystarczą przede wszystkim chęci. Jeżeli jednak nie potrafisz znaleźć nic konkretnego czy też kartka nie wychodzi, nie martw się i zleć wykonanie owej pracy jakiemuś artyście. To znacznie lepsze rozwiązanie niż niepotrzebna frustracja nad prezentem! Trzeba pamiętać, że nie ma lepszej czy gorszej drogi. Obydwoma sposobami uzyskasz kreatywny, niezwykle trafny i na pewno zapamiętany prezent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *